Hodinářství Humpolec

Hodinářství u Dubů

Facebook

Aktuality

Hodinářský fenomén PRIM

17.01.2013

Popularita starých sociastických Primek neustále stoupá  , nejen mezi sběrateli , ale i klasický spotřebitel rád sáhne po starých Primkách. Proč?  Poměr kvalita , funkčnost a cena je v dnešní době snem mnoha výrobců.

  Staré dobré Primky sice nejdou srovnávat se Swiss hodinařinou , ale musíme si uvědomit , že neměli za úkol konkurovat značkám  Heuer, Omega  anebo IWC. Hodinky Prim jsou určené normálnímu člověku , který si je může pořídit , aniž by zrujnoval sebe a celou rodinu. (Mluvím o starých Primkách , dnešní Prim se strojkem který každému znalci vykouzlí na rtech úsměv, nemají s Primkami pro každého nic společného , nesmyslně předražené  - konkurence neschopné , za jejich cenu pořídíte Omegy a jiné kousky) Tak to jsem odbočil od tématu , tak tedy zpět. Hlavně poměr cena , jednoduchost , funkčnost ,dostatečná kvalita , spolehlivost a dostupnost všem , hrál tenkrát hlavní úlohu. O jejich úspěchu není pochyb, fungují dodnes !!!

  Když vezmeme v úvahu , že staré Primky koupíte max. do tisícovky (některé sběratelské kousky jsou cenově jinde) , většinou za pár stovek . Tak srovnání aktuální mechaniky a šílených cen neobstojí. Zkuste si koupit nové obyčejné mechanické hodinky s datumem ve stejné kvalitě jako starý Prim - Ouvej Ouvej to bude rána , cena na palici a žádnej hit. 

  Mám takový pocit , že staré Primky dopadnou jako stará dobrá Jawa Pérák - v originál stavu s doklady ho pořídíte pomalu za 100 tisíc. Za pár roků budou pěkné  Primky většinou v soukromých sbírkách a jejich cena bude někde jinde! Zbydou totální šroty a i ty se budou prodávat. 

  Dnes je ještě čas a ceny příznivé . Udělejte si radost a kupte si poctivé Primky za přijatelnou cenu!!!

Fotogalerie