Hodinářství Humpolec

Hodinářství u Dubů

Facebook

Aktuality

Kvalita současné mechaniky

20.10.2013

Na toto téma je možné napsat nekonečný román. Bohužel konečný verdikt bude vždy stejný - Nic  Moc. 

  Nejde tak ani o kvalitu jako takovou , ale o poměr , kvalita - cena - spolehlivost. To je klíčový problém dnešních hodinek. Kde je tedy zakopán pes , táže se čtenář?  

 Renomované světové značky se dostaly do bodu odkud není návratu , vyslyšely volání stále nespokojeného zákazníka a začaly vyrábět nesmyslně složité a komplikované stroje , které po pár letech končí jako nefunkční ve značkových servisech. Strojky jsou malé a obsahují nesmyslné množství dílů  - tudíš značně poruchové a nespolehlivé. Není nic divného zaplatit za chronograf 150 000 a po třech aš pěti letech ho jako nefunkční odnést na servis ,za takovou cenu , že jim tam zákazník  omdlí. Ale to je právě ten zakopaný pes , vydělávat na jedněch hodinkách do nekonečna ! Oni umí vyrobit kvalitní spolehlivou a funkční věcičku , ale na kvalitě se dnes vydělat nedá ! Ba naopak a ještě můžete skrachovat , protože dnešní moderní zákazník nemá o kvalitě ani páru , ale hlavně jí nedokáže ocenit .                                                          

   (  Nepočítejte s tím , že koupíte kvalitní chronograf např.  vintage  Omega  se strojkem  321 za pár korun , věcičky tohoto typu v luxusním funkčním stavu jsou určeny pro znalce a fajnšmekry a ti jí dokáží patřičně ocenin. Aktuální produkce hodinek je pro tuto skupinu lidí   nezajímavá a nebudou strácet čas s nákupem něčeho takového ). 

 Naštěstí se tato věc netýká nás spotřebitelů starých vintage hodinek. Jak říká klasik -Staré dobré časy  můžu nosit aspon na zápěstí a nemusím se peklovat s moderním spotřebním nefunkčním  a předraženým brakem .

Vraťme se ke starému , bude to pokrok ..... J.W.Goethe

 

Fotogalerie