Hodinářství Humpolec

Hodinářství u Dubů

Facebook

Aktuality

Nákupy přez internet od vetešníků a v aukcích

02.12.2013

Dnešní , bohužel tvrdá realita .

  Nákup hodinek na různých bazarových internetových stránkách a v internetových aukcích , je dnes běžnou rutinou a není na tom nic špatného. Nechá se tam koupit ledacos a někdy i za dobrou cenu. Ale zde je kámen úrazu - DOBRÁ  A  VELMI  VÝHODNÁ  CENA . Je třeba si uvědomit , že nikdo neprodá Swiss chronograf  , značkový a dlouhodobě funkční za pát tisíc  korun.  A nejen chronograf , ale i další vintage hodinky včetně sbírkových Primek , Poljotů, Glashuttek atd. Je třeba si uvědomit , na kolik dnes přijde servis mechanických hodinek . U značkových chronografů to jde do desítek tisíc !!!!!!!!!!! A to v tom lepším případě . Také je velmi pravděpodobné , že koupíte např. Heuer automatic  mikrorotor , který nenatahuje. To je pro českého kutila neřešitelný problém a většinou napáchá víc škody jak užitku. 

  Když kupuji věcičku tohoto typu od vetešníka na inzertním servru na internetu, tak nebudu spoléhat na to , že je vše OK a hodinky budou šlapat jako holky v Perlovce. Pokud je koupím za pakatel s tím , že nejdou tak to neřeším a asi již vím , kam s nima zaběhnout a kdo je dá do cajku. Ale pokud vypálím za vylágrované , funkční , těsně před smrtí např. Heuer, Omega, Zenith , IWC , Longines atd. nesmyslnou cenu ( což se stává velmi často a denně se s tím setkávám), tak je zaděláno na pěknej průvan v peněžence a někdy dokonce i na neřešitelný problém.  Z mého pohledu je to v naprostém pořádku , mám aspoň práci a živnost jde dál. Ale z pohledu majitele takto získaného pokladu je to důvod k zamáčknutí slzy. ( A nedejbože aby se to dozvěděla stará , to by bylo vymalováno na delší dobu). Jo , kdo chce kam , pomožme mu tam. 

  Né nadarmo se hodinky kupovaly u hodináře , který zajistil další servis. Mléko v mlékarně, chleba u pekaře , boty u obuvníka, sako u krejčího - mám ještě pokračovat? Asi né , nosil bych jenom dřevo do lesa. Dnes všechno koupíte v jednom nákupním centru , je to pohodlné, prodavačům je to jedno , vždyť oni tomu ve finále stejně nerozumí. Baterková čínská veteš se vymění za jinou a jedeme dál.

 Závěrem ještě dodám, že když nakupujete hodinky a hodiny u vetešníků , překupníků,anebo dokonce u rádoby starožitníku , kteří prodávají od hmoždíže přez německé roztrhané spodky dokonce i obrazy od Špály a jiných umělců, tak se nedivte, že  ty hodinky a hodiny brzo klekou a né a né jim domluvit.

  

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie: Fotogalerie


Celá fotogalerie »

Fotogalerie