Hodinářství Humpolec

Hodinářství u Dubů

Facebook

Aktuality

PRIM QUARTZ

03.02.2013

Vzhledem k enormnímu zájmu o staré mechanické Primky , mě překvapuje přehlížení a prakticky totální nezájem o Prim Quartz vyráběný do roku 1989.

   Ano, klasický mechanický strojek , je jistě nepřekonatelný , ale starý Prim Quartz ,zatím sběratelé přehlížejí. Důvod proč tomu tak je , mi  je aktuálně neznámý. Mám takový dojem , že aš zjistí existenci starého Prim Quartzu bude to pro jejich peněženky  zase o něco horší. Když vezmeme v potaz množství vyrobených Quartzů od Primu a množství mechaniky od roku 1949, tak je tam značný nepoměr. A hlavně porevoluční euforie s nima pěkně zatočila , prakticky 90% majitelů těchto hodinek je zahodilo!!! Vidina nesmyslně předraženého asijského šrotu s miliony funkcema je připravilo o selský rozum. Po čase sice vysřízlivěli , ale stré Quartzky Prim již vesele odpočívaly na veřejných skládkách. 

  První zájemce jsem již zaznamenal . A také štastné majitele co je chtějí oživit a dát na ně pěknej řemínek a nové stěžejky. Nedivil bych se , že budou mít jednou ve sběratelkém světě značky Prim na růžích ustláno. Sběratelský svět nemá logiku a tak se nechme překvapit , kam se bude orientovat zájem o staré Prim Quartz.

Fotogalerie