Hodinářství Humpolec

Hodinářství u Dubů

Facebook

Aktuality

Renovace a opravy - Časově náročné !!!

20.09.2014

Šílený fenomén dnešní doby - Vše vyřešit přez internet do 24 h, hned , ihned ,nejlépe včera , jinak nehraju! ( Připomíná mi to dětství ,naše hry na vojáky v sedmdesátých letech minulého století- Padni , nebo nehraju).

Zrůdnosti moderní doby mi řepa nebere! Všichni umí vše , jsou nejlepší a ve finále to dokážou  rychlostí blesku! Tak na tohle v reálném světě rychle zapomeňte!!!!

Hodinky které leží čtyřicet roků v šupleti  najde chytroděj a na iternetu se snaží zjistit co vlasně má. Jediné co ho zajímá je částka , kterou za ně získá. Vždy ho zaujme ta , která má nejvíce nul. Je tu však problém , hodinky jsou mimo provoz a bohužel v žalostném stavu , ale to ho neodradí a začne jednat. Zaběhne za prvním pseudohodinářem baterkářem , a ten mu s úsměvem na rtu nepomůže , ani neporadí. ( Začíná se to komplikovat a sen o rychlém zisku začíná brát za své - tak jak rychle na iternetu zmoudřel , tak i rychle vystřízlivěl . Marně hledá na Googlu pomoc , zásadní informace tam nesežene).

  Ale náš figurant se nevzdává a ve finále zajde tam , kde mu jasně a stručně otevřou oči. Cena repase ho sice na moment uvede do stavu bezvědomí , ale i tak je odhodlán pokračovat. A v ten moment to přijde ! Něco s čím nepočítal ani v nejčernějším snu , lhůta celkové opravy! Ten kdo se domnívá , že do čtrnácti dnů je hotovo, dostává studenou sprchu. To co leželo čtyřicet roků v nefunkčním stavu a asi deset různých kutilů to rezolutně odmítlo řešit , má být za dva týdny v naprostém pořádkua ve stavu A1!!  

 Těmto lidem absolutně nedochází , že díly , které je potřeba vyměnit , nejsou běžně k mání . (U asijského obchodníka s textilním zbožím a nudlovým bufetem je asi neseženem, bohužel jediné kamenné provozovny co u nás máme.) A v tento moment začíná naše práce a znalosti v oboru , získané za desítky roků. Nejkratší dobou  jsou +- tři měsíce , a běžně překračujeme půl roku. Některé kousky jsme měli na dílně i rok a více , než se sehnalo vše potřebné a repase mohla být úspěšně dokončena.

Tím jsem snad částečně odpověděl na časté dotazy typu. Proč vám to trvá tak dlouko? kur..

Fotogalerie